Ztracená existence

O nás

Divadlo ZTRACENÁ EXISTENCE nalezlo svou kulturní perspektivu v oblasti divadelní, hudební a zábavné tvorby.

 

Rozměr naší činnosti se vyznačuje tím, že mylně nezaměňujeme komplikovanost za hodnotnost. Patříme proto k příznivcům vědomě odlehčené zábavy ale zároveň udržujeme uměleckou úroveň.

 

Jak to děláme? Jako alkointelektuálové využíváme kreativitu, kterou může alkohol v součinnosti s intelektem poskytovat. Varujeme před povyšenectvím intelektuálů i spadnutím mezi alkoholiky. První je elitářská póza, druhé zas nebezpečná nemoc. Alkointelektualismus se tak jasně vymezuje od "nezávislých" intelektuálů, kteří nedokáží snížit svoji důstojnost, i od závislých alkoholiků, kteří zas přílišnou důstojností ani nedisponují. V souladu s tímto naším uměleckým směrem i životním postojem můžeme s nadhledem kombinovat jednoduché a náročné, trapné a vtipné, povrchní a důmyslné, nezávazné a vážně míněné.

Hloubavci si mohou přečíst vědecký rozbor, ostatním bude stačit naše zvolání:

AMATÉRŮM RUM!


 

Bezbřehé moře kultury dovoluje ZTRACENÉ EXISTENCI působit i v dalších žánrech než jen v tom divadelním. Zvláště opečovávaná hudební sekce - mužský sbor Vagyny Dy Praga (VDP) - zaznamenává výrazné úspěchy na velkých hudebních festivalech i pořádáním vlastních stylových Zábav a koncertů. Volný čas členů Ztracené existence naplňuje řada zajímavých alkointelektuálních her a soutěží...

V roce 2009 oslavila Ztracená existence dekádu své existence - a o našich zásluhách pojednal tento pěkný článěk "Z.E. se drží již deset let"
 

 

trocha historie...

Mimořádná konstelace spolku ZTRACENÁ EXISTENCE byla rozmanitými cestami sbírána od září roku 1999 z řad studentů Gymnázia Přípotoční do již existující organizované divadelní činnosti tohoto vzdělávacího ústavu. Ten ovlivňoval repertoár v souvislosti s konceptem školních osnov. Ruku v ruce s ukončením tamního středoškolského vzdělávání však spolupráce těchto nevšedních absolventů s oním gymnazijním divadelním souborem skončila.
A tak se roku 2003 vydala Ztracená existence svou vlastní autorskou cestou...

Nezbytnou soudržnost seskupení zapříčinil značný počet pestrých integrujících faktorů (jako například chlast). Specifickou roli sehrála také přímá propojenost několika členů ZTRACENÉ EXISTENCE s Revolučním Hnutím Gymnázia Přípotoční (RHGP). Postupně došlo ke stmelení ve zcela autonomní a svébytný soubor výrazného uměleckého charakteru a navíc s širokým okruhem sympatizantů a příznivců...

slideshow
ypsilonka webappeal

"Nabubu zapikaros!"