Ztracená existence

Sami sobě » AL-KO-LA 2009

... cyklistický alkovýlet

V pátek 10.7. odpoledne se sešlo 7 ztratenců (z toho jedna ztracenka Mája) na Smícháči. Po zdržení rychlíku Bráníkem a Lexou, kteří si místo nakládání kol kupovali první pivo, vyrazila celá alko-souprava za zvuku píšťalky nevrlého průvodčího směr Zdice.

Odtud alkocylkisté pokračovali již na svým al-kolech s několika pivními a servisními zastávkami přes Příbram do vesnice Nesvačili na Cáfovu chalupu, kde na ně po zdolání 50 km čekal Ánin servisní vůz s buřty a hlavně pivní zásobování v podobě džbánků a petek. Během opékání, alkování a romantického večera u krbu byli alkocyklisté poučeni o bezpečnosti silničního provozu panem Besipem (Kuba) a vybaveni potřebnými reflexními značkami.

V sobotu se po dramatickém hlasování o tom, co s načatým dnem, a po velmi pomalém obědě v Rožmitále pod Třemšínem, rozdělilo 12 účastníků do tří skupin. Část odjela do kempu Podskalí, část na kolech objevila taje vojenského prostoru a část (Zdena, Vašek) strávila podvečer alkointelektuálně a popila velmi starou a nepitelnou cizozemskou rakiji s jehličím v pokročilém stádiu rozpadu. Noc v Nesvačilech se nesla v duchu piv a bulharské brandy, v Podskalí se panákovalo s americkými fotbalisty i českým skikrosařem.

Neděle byla ve znamení znovushledání (po ujetí 40 km) v orlickém kempu Podskalí. Účastníci alkol se společně vykoupali v Orlíku plném sinic, popili několik zasloužených piv, sehráli napínavý mač v nohejbale, ve kterém vyhráli ti nejlepší (Bráník, Mates, Zdena) a především se Mates shledal se svými ztracenými lentilkami.

V pondělí pokračovalo už jen 8 alkolistů. Náročná stoupání, dramatické sjezdy, osvěžující pivo, vykoupení Jistebnických vietnamských obchodníků a především šířící se zvěst o průjezdu Ztracené existence vesnicemi byly součástí 65 km dlouhé cesty do Ratibořských Hor u Tábora. Tam na propocené cyklisty (jelo se s plnou bagáží za 30 stupňového horka) čekalo naložené maso a otevřená hospoda.

V úterý zůstali na Bránické chalupě jen nejtvrdší cyklisti (oba Bráníci, Lexa, Zdena, Mája), kteří strávili den relaxací, odpočinkem, válením se, sezením a nic neděláním. Experimentálně bylo také ověřováno, zda dokáže muškátový oříšek po snědení "házet". K večernímu grilování a lá co dům dal hovořil a hrál v rádiu světoznámý hudebník z kapel Buran Buran a Deep Purple Revival Gril Jindra Vobořil. V noci došlo na rozebírání konspiračních teorií, pornopříběhy i Lexovu hvězdářskou přednášku.

Pohodový návrat do Prahy narušily pouze předražené České dráhy.

slideshow
ypsilonka webappeal

"Ljuba!!!"