Ztracená existence

Tvorba » Jak Vinetů s Oldšetrhendem vařili polévku

... wild widows western

Životnost kovbojů není na Divokém západě nijak závratná. A tak po nich zbývá mnoho nešťastných žen. Zoufalých a naštvaných. Kdo se postaví těmto westernovým Amazonkám?
Bílý muž, jenž přešel velikou louži, a poslední náčelník Apačů, kteří se vydali na strastiplnou cestu plnou dobrodružství, legrace a romantiky. Romantiky táborových ohňů toho nejhrubšího zrna.
 
"Přiblížilo mi to mé nostalgické vzpomínky na dobu indiánských dýchánků. Je to typ divadla, které se stává kultovním pro skupiny lidí, které mají podobné zážitky jako vy!"
Jana Soprová
 
"V této parodii na westerny jsme nenalezli jiný záměr, než pobavení publika."
Amatérská scéna 2009, č.2, s. 17-18

 

Původní hru pro soubor Ztracená existence sepsal absolvent DAMU Vojtěch Bráník Dvořák. Text dramaturgicky upravil Alexandr Guha. Zkušební předpremiéra hry se uskutečnila na 17.11. 2008 na festivalu CUTE dramatiky. Následovalo vyškrtnutí několika scén a 30.11. se konala premiéra ve Studiu Ypsilon, kterou navštívil i český Vinnetou - Stanislav Fišer.


 
Postmoderně laděná komedie si bere na mušku veškerá klišé westernových příběhů. Originálně kombinuje legendární a všem důvěrně známé postavy západu s českým pohádkovým prostředím. Vědomě odlehčená forma této divadelní hry si klade za cíl především vyvolat smích, ale též zavzpomínat na hrdiny našeho mládí, což bude spojovat diváky bez ohledu na věk či postavení.

slideshow
ypsilonka webappeal

"Ljuba!!!"