Ztracená existence

Tvorba » Privátní mejdla aneb Večírková soap-opera

... největší pařba na českých divadelních prknech

Jak nejlépe uspořádat mejdan na privátě? Doma u někoho jiného...
 

Autentický shitcom s celou škálou humoru: inteligentní, absurdní, laciný i jemně vulgární... a taky velmi poučný, podívejte se na večírková pravidla:

 

Příprava této divadelní hry Alexandra Guhy odstartovala v říjnu 2006, kdy začaly probíhat bytové semináře jako speciálně pořádané mejdany po obývácích jednotlivých členů Z.E. a taky v garáži, která jinak sloužila jako zkušebna naší kapely VDP (jejíž hudba během představení zazní).

 
Premiéry se uskutečnily v KC Kaštan 2. a 10. dubna 2007. Na divadelní přehlídce Stodůlecký Píseček 2008 jsme od poroty ve složení V.Hulec (DN), T.Žižka (DAMU) a Š.Havlíčková (Alfred) získali zvláštní cenu za "živelný zájem o současné téma" a bronzovou pozici.
 
"Ztracená existence s mírně existenciální variací na televizní sitcomy Privátní mejdla byla přístupem poctivá, divadelně kutavá práce. Využívala soudobé inscenační prostředky. Porota ocenila hlavně spontaneitu, nasazení a autorský přístup v generačním pohledu přetavovaném v divadlo reflektující posun doby k banalitě, prázdnotě a jiným médiím."
Vladimír Hulec (AS 2, 2008)
 

Mezi dvěma mejdany, které jsou totožné svojí rozdílností se nachází oslavenec - hlavní hrdina, který zjišťuje, že mejdany jsou fajn, jako vo tom žádná, ale jen dokud se nestanou naší jedinou životní náplní...
Pak se totiž promítnou naráz, jeden vedle druhýho a už ani nevíme, co se na kterym odehrálo... a ono je to vlastně jedno, vždyť jsou všechny přece úplně stejný: čím jeden večírek začíná, tím druhý končí a naopak.
 
Analýza představení na diveni.wordpress.cz
 
Inscenaci podpořilo grantem Ministerstvo Kultury ČR.

slideshow
ypsilonka webappeal

"Led!"