Ztracená existence

Tvorba » Vagyny maj koule!

... 

Nahrávání prvního cd kapely VDP provázela hned od začátku řada velkých problémů. Domluvený zvukař se opozdil zhruba a čtyři hodiny, takže celé dopoledne jsme strávili místo v nahrávacím studiu na benzínce. Když konečně dorazil (a my naladili nástroje) zjistil, že mu chybí nějaký důležitý kabel.

Protože už bylo pozdě odpoledne a situace ve studiu kritická, rozhodli jsme se pro plán B - nahrát všechny songy svépomocí přes počítač v garáži ve zkušebně. Následovala akce půjčení a převoz počítače a akce zapojení mikrofonů. Regent s Matesem pak nahráli kytaru s bicíma a všichni sboristé mezitím museli chudáci čekat v hospodě a pít pivo.

Zpěvy se dostaly na řadu chvíli před desátou večer. Bohužel hudbu mohl slyšet vždy jen jeden, protože jsme měli jen jedny sluchátka. Spojit dohromady to nešlo (každý zpíval úplně jinak) a tak jsme to zkusili znovu všichni dohromady, ovšem bez jakéhokoliv odposlechu.

seznam tracků...

Výsledek byl pak smíchán tak, aby se zpěv alespoň částečně strefoval do hudby. Garážovost celé této nahrávky umocnil ještě fakt, že zpěvový mikrofon byl zapojen do bedny, která hrála přímo do dalšího mikrofonu, který teprve vedl do počítače.

Celé veledílo bylo pokřtěno bylo 23.5.2006 v karlínském klubu Podsklepeno. Jako host vystoupila punkrocková kapela Jižní Ghetto. Mužský sbor Vagyny Dy Praga pak vystoupil ve velmi okleštěném počtu (jako trio) a mezi nohama ho originálně protáhla čtvrtá "vagyna s koulema" - Cafina.

Účast fanoušků byla též omezená jen na ty úplně neskalnější (což nebyl v té době nikdo). Přesto se jednalo o první skutečný koncert s další kapelou.

MÁŠ-LI O TOTO HISTORICKY JEDINEČNÉ CD ZÁJEM, JDI DO SEKCE ZE-SHOP

slideshow
ypsilonka webappeal

"Nabubu zapikaros!"