Ztracená existence

Tvorba » Ženitba

... Gogol v klasické i experimentální úpravě

Ženitba byla pro nás revoluční představení.

Zaprvé byla přechodem mezi divadelním souborem Gymmázia Přípotoční a samostatnou uměleckou činností Ztracené existence. Nastudování této veselohry probíhalo ještě s doznívající materiální, technickou a finanční podporou gymnázia, nicméně již ne pod jeho oficiální hlavičkou.

Kvůli mnoha alternacím se konaly dvě premiéry 2. a 5.4.2004 v divadle Na Prádle a obě s velkým diváckým ohlasem. Ženitba v této první klasické verzi byla též sehrána 29.11.2004 v KD Vltavská pro KLUB AKTIVNÍHO STÁŘÍ. Díky vděčnému zapojování diváků během hry se podařilo naše milé seniory pořádně rozproudit (např. boj o vodku).

Díky Ženitbě jsme též poprvé vkročili do autorského experimentování. Inovovanou verzi zpracování navrhl Alexandr Guha. Šlo o to, že jednu roli hrálo více alternací naráz a postavu si během hry kradli. Po překonání počáteční nedůvěry k těmto novinkám a po mimořádná rychlozkoušce v jídelně školy Horáčková se v Divadle Akcent konala 23.10.2004 nová premiéra a 28.2.2005. pak ještě promakanější repríza.

Protože diváci toto naše snažení velice ocenily, určila tak Ženitba budoucí orientaci Ztracené existence na výhradně autorskou tvorbu.

slideshow
ypsilonka webappeal

"Naopak"