Ztracená existence

Tvorba » Zmalujem se!

... dramatické pásmo o alkoholu a jeho důsledcích

Postupná a důsledná dramatizace všech čtyř slok písně Ratibořský hory, kterou má v repertoáru mužský sbor VDP.
Alkointelektuálně (jak taky jinak) se zde setkává nízké s vysokým, nechutné s povznášejícím a fyziologické s vysoce kulturním...
např. stručná sloka "Tam se všichni vožerem." je pojata jako sborová recitace nápojového lístku:
 


Pásmo Zmalujem se! bylo poprvé hráno 22.4.2007 na Cross'n'Art (radost z úspěchu vystoupení poněkud zkazilo ukradení peněženek ze šatny), první repríza byla přesto opět v Crossu (v rámci charitativní akce) a pak mnoho dalších v roce 2007 na různých akcích (Májová Zábava, Muzejní noc, Klamfest, CUTE) a na letních festivalech (Colours of Ostrava, Mighty Sounds, Sázavafest a zakončení na Semtex Culture v Brně). Scénky jsou i nadále příležitostně uváděny (např. Okultění, Abersometimes fest, narozeninové oslavy). 
 

"Vrcholy" festivalu Colours of Ostrava dle Miroslava Böhma: "Přednáška Vomitus aneb divadlo Ztracená existence připravilo svou variaci na nejúchylnější montypythonovské skeče." - viz

záznam této části z clubu Cross:

Lenka Soukupová v MF Plus o festivalu CUTE dramatiky : "Kdo to neviděl nepochopí, kterak se dá divadelně a navíc vtipně pojmout opilecký song s primitivním textem. Ztracené existenci se na pódiu daří vyvolat efekt srovnatelný s tím, co na plátnech kin vyvolal v 90. letech snímek Pulp Fiction." 

 
Extra-repríza se konala 20.6.2007 v Divadle za plotem na 10. výročí protialkoholní léčebny v Bohnicích, z čehož byl zpočátku tak trochu dramaturgický šok (instrukce těsně před představením zněla: "Hlavně tam nesmí být nic o alkoholu!"), takže představení bylo pojato jako autentické varování před neblahým vlivem alkoholu na lidský organismus (a v rámci averzivní terapie alkoholismu to nakonec akceptoval i primář Karel Nešpor).

slideshow
ypsilonka webappeal

"Nabubu zapikaros!"