Ztracená existence

Události » Mighty Sounds

... stálice festivalu v divadelním stanu 2006-2017

největšího ska-punkového festivalu Mohutných Zvuků jsme se zúčastnili už mnohokrát:

2018
Sobotní koncert Vagyn, podium lehce ulepené od Coly z předcházejícího vystoupení, ve slušňáckém duchu čili v saku. Neděle pak patřila divadlu a Vařparádě, kterou se nám nepodařilo fesťákově zkrátit, leč diváci to vydrželi!

2017
Plameňáková onanie Vagyn, kterou podpořili i nahý ptáci v publiku. Koncert jsme nedohráli, protože ho někdo hacknul...

2016
I ve dvou zpěvácích lze udělat plnohodnotnou šau aneb Vagyny po desetiletech na stagei Mighty! Další den dorazila opět po sedmi letech oblíbená kapelka Adolf Hilter revival se svou zvukovou zkouškou. A třetí den se míchalu díky Pravým českým míchačkám.

2015
Poslední den, čili neděle večer, dohrála Mucha, Jirka Hvězdoň dopil své vykopané Rucio a pak už nastoupila kapela Vagyny Dy Praga a tentokrát už zase v plné neakustické palbě tak jako před dvěma lety!

2014
Opět akustický koncert jsme zdvojili s normálním ve Vlčkovicích na DYI festiválku. Následně na Mighty Sounds pogoval Bráník na židli tak vehementně, že takla krev. a pak jsme se nechali z davu zaházet botama. V reportu pak stálo "Na politiky se boty házejí z nenávisti – na Vagyny s láskou, jak se ukázalo, když diváci ochotně uposlechli jejich výzvy."

2013
Hudebně divadelní stan se změnil na čistě akustický co se hudby týče a proto jsme s Vagynyma nazkoušeli čistě akustický set.. Po nás to pak okopírovalo mnoho akpel a s unplugged koncertama se roztrhl tak říkajíc pytel. Část vystoupení a autogramiáda je vidět v reportu z Óčka

2012
Sobotní koncert Vagyn Dy Praga v prime-timu divadelního stanu měl to riziko (a to nás dopředu nenapadlo)  že proti nám na hlavní stagei stane headliner Alalalalalong Inner Circle! Přesto jsme šapitó zaplnili a nikdo nelitoval, že byl na VDP místo na legendách nějakýho pokakanýho reggae!!!

Bráník dorazil po operaci kolene na vozíčku, takže Vagyny odehráli speciální invalidní set i šau plnou utrhlých končetin například. V neděli jsme pak masakr dvadelního stanu dokončili v krvelačné scénce o vších ze South Parku - Diffusilský masakr.
 
2010

MS se přesunul z Olší na letiště v Táboře a divadelní stan byl sloučen z třetí hudební stageí v bandzone stanu. Tyto změny však naštěstí nakonec nezabránily ani koncertu Vagyn Dy Praga, který byl doplněn o dechovou sekci nenáviděných vuvuzel, ani divadelnímu představení! DJ Kája na hlavní stagei vyhlásil, že ZE začíná svou politicky angažovanou velkohru - náš stan se zcela zaplnil a aplaudovalo se ve stoje! A páč fesťáků není nikdy dost, během mighty jsme si odskočili zahrát Zmalujem se! a Hiltery do nedalekých Vlčkovic.

2009
Po loňském úspěchu opět moderace stage i koncert Vagyn. Ten byl však ohrožen, neb si týden před tím kytarista Regent zlomil kotník. Naštěstí se celý playlist naučil Dejf s f, jehož kapelu Invoice jsme taky nechali na festivalu zahrát. V sobotu se z Mighty Sounds staly bahenní lázně. Naše stage byla však nejsušší z celého areálu. V neděli jsme uvedli kontroverzní premiéru protináckovské scénky.
Ohlasy na VDP a Hiltery z blogu: "dlouho jsem se na koncertě tak nezasmála" a "vtipný kluci"
 
2008

Poprvé nám byla svěřena kompletní moderace stanu Metropolis live stage, která proběhla v jamajských barvách semaforu (zelená, vaječňák, griotka). Zopákli jsme i Dentální rapsódii a aby naše produkce byla úplně kompletní, poslední festivalový den uzavřel koncert VDP (takhle pěkně nas nafotili) při kterém jsme pro punkáče dali i parodii na Orlíky: 

2007
Opět koncert VDP, tentokrát doplněný scénkama o alkoholu Zmalujem se!, pro účastníky fesťáku velmi výstižným kusem. Před vstupem do VIP zóny pro účinkující vznikl pověstný meeting point. Hráli se alkointelektuální hry typu - polévání palců pivem apod.
 
2006
Dentální rapsódie s mimořádně brutálním zubním kazem nejenže v punkáčských podmínkách a v konkurenci hlasité hudební festivalové produkce na okolních podiích obstála, ale sklízela mohutné aplausy.
Poté následoval první mimopražský koncert našeho mužského sboru Vagyny Dy Praga, který ale kvůli ukradanému virblu musel začít nouzovými písněmi á capella... to však neočekávaně zapůsobilo a dokonce zvýšilo počet diváků, kteří pak na živou hudbu udělali pěkný kotlík.

 

slideshow
ypsilonka webappeal

"Ljuba!!!"