Ztracená existence

Události » šňurné a festivaly s Dentálkou

... první pololetí 2006

První turné se hrou Dentální rapsódie se uskutečnilo po východních Čechách 24.-26. února. Ačkoliv vrcholil hokej zimní olympiády, podařilo se zdařile odehrát před plnými (nejen divadelními) sály: v aule univerzity v Hradci Králové, v tělocvičně v Malšově Lhotě, v kulturácích v Pardubicích a Opočnu.

Celé to řídil "Pa tvůj Tom" a "pa" jsme řekli také jisté nejmenované dosavadní kolegyni.. 


Zařazení na XI. Otevřeno - přehlídku pohybového divadla v Kolíně (21-23.4.) jako "inspirativní představení" které je určeno pro mimořádně zajímavé a podnětné inscenace. Poněkud nás vyvedli pořadatelé z míry, když těsně před začátkem přiběhl do šatny, že se prý v té hře mluví a on tam má plný sál neslyšících. Na podium si tedy stoupla překladatelka a převáděla veškeré dialogy do znakové řeči (což obzvlášť u některých scén bylo velmi vtipné).


V rychlosti jsme na IX. Náchodské Prima Sezóně stihli zahájit 1.5. festival studentského divadla (více zde) a od poroty jsme získali doporučení na Jiráskův Hronov. 

Oceněn byl ještě Bráník za herecký výkon a Lexa za autorský podíl na inscenaci; Co o Dentální rapsódii napsal režisér Josef Tejkl? 


Naplno jsme si užili 45. Šrámkův Písek - festival experimentujícího divadla 26.-28.6., ze kterého nás porota také doporučila na Jiráskův Hronov; viz festivalový zpravodaj The Sandy Times - strana 4; Co o Dentální rapsódii v Písku napsal kritik Vladimír Hulec? 

slideshow
ypsilonka webappeal

"Vo co komu co!?"