Ztracená existence

Události » Večer o dvou půlkach

... dva voňavé divadelní dárky k Vánocům

Studio Ypsilon nám nabídlo jeden termín ze svých tradičních Vánočních večerů. Tuto příležitost jsme si jako Ztracená existence nemohli nechat ujít! V šibeničním termínu jsme nazkoušeli velmi kontroverzní kus:

Večer o dvou půlkách

  • Dle oblíbené knihy Petra Šabacha Hovno hoří vznikl ještě oblíbenější film Pelíšky.
  • Metafilosofická analogie mezi duchem a prdem se stala východiskem pro Ladislava Klímu.
  • Sváteční postavou kultovního seriálu South Park byl Mr. Hankey jako Christmas Poo.

Tímto vánočně-koprofilním spojením jsme se inspirovali! Stromeček vyzdobili toaletním papírem a místo špičky na něj nasadili štětku. Celý večer o dvou půlkách pak začal svérázným zpěvem koledy Půjdem spolu do prdélky.

První půlku tvořilo nové představení POVÍDKY Z HAJZLU o vánočních příbězích, které si mezi sebou vypráví bezdomovci. Považují se za hovna této společnosti? Jak prožívají Vánoce? Čím krásným byli před tím, než se sešli v míse? Jednu zastávku "za konečnou"? A co je čeká po spláchnutí?
 
Druhá půlka byla jasná - mimořádná repríza parodického představení REKTÁLNÍ RAPSÓDIE, které bylo poprvé uvedeno na velkolepé oslavě letošního desetiletého výročí souboru. Původně se mělo jednat o jednorázové uvedení, ovšem obrovský úspěch této verze Dentálky vybídl k ještě jedné - poslední - repríze. 

slideshow
ypsilonka webappeal

"Ljuba!!!"