Ztracená existence

Tvorba » Dentální rapsódie aneb Stomatologická revue

... rande v originální orální perspektivě

Získejte nový pohled (nejen) na svůj vlastní chrup... 

Hra získala nominaci na inscenaci roku 2006 v Divadelních novinách. Úspěšně byla též uvedena na mnoha divadelních festivalech a přehlídkách po celé republice.

Na největší divadelní žatvě Jiráskův Hronov měla jeden z největších diváckých úspěchů -poslechněte si audioreportáž ČRo zde.

V říjnu 2006 se konala jednorázová repríza v Činoherním klubu, kam jsme byli pozváni. Hra též zahájila 17.11. festival CUTE dramatiky 2006 konající se v Ypsilonce, kde od té doby probíhají pravidelné reprízy této hry - článek o spojení Z.E. s Ypsilonkou zde.

Práva na Dentální rapsódii zastupuje umělecká agentura Aura-Pont.

Debutová celovečerní hra Alexandra Guhy byla nacvičována v KC Kaštan od února 2005 a premiéra se odehrála 3.5. téhož roku v divadle Akcent. Po ukončení jeho provozu jsme se vrátili do Strašnického divadla (dříve divadlo Solidarita, kde jsme v roce 1999 začínali...) a tam odehráli několik prvních repríz.

Speciální uvedení proběhlo v prosinci 2005 ku příležitosti Oblastního Sněmu Stomatologů Prahy 10 a o rok později na kongresu stravování v Poděbradech.

V roce 2006 se hra zúčastnila přehlídky Stodůlecký Píseček, kde získala zvláštní cenu "Za svěží dech v amatérském divadle." Následovaly další festivaly a řada výjezdů po mnoha městech...

V březnu 2008 se v rámci charitativního večera v Žižkovském divadle Járy Cimrmana uskutečnila jubilejní 50. repríza spojená s oslavou narozenin autora hry. 

Na festivalu Mezi Ploty jsme roku 2009 odehráli 60.reprízu - viz clanek+foto

Pro oslavu 10ti let Ztracené existence byla odehrána speciální verze - Rektální rapsódie.

V roce 2015, tedy 10 let po premiéře, se konala 100. repríza s několika přidanými scénami a zubařským křeslem zapůjčeným z představení Rozpaky zubaře Antonína Nováka z divadla v Příbrami.

slideshow
ypsilonka webappeal

"Nabubu zapikaros!"